Ile zarabia rezydent turystyczny? Od czego zależy wysokość pensji rezydenta?

 Ile zarabia rezydent turystyczny?

Siemanko! W tym wpisie omówimy sobie kwestie związane z wynagrodzeniami rezydentów turystycznych. Odpowiemy Ci w nim między innymi na pytanie: ile zarabia rezydent turystyczny?

 

Dla lepszego zrozumienia idei pracy rezydenta wycieczek, zachęcamy do przeczytania poprzedniego artykułu. Wyjaśniamy w nim cały koncept pracy rezydenta. 


Od czego zależy wysokość pensji rezydenta turystycznego?

Rezydent turystyczny to osoba odpowiedzialna za zapewnienie gościom wycieczki bezproblemowego, bezpiecznego i przede wszystkim bezstresowego wypoczynku. Wysokość pensji rezydenta turystycznego jest w uzależniona od wielu czynników, które w różnym stopniu mogą na nią oddziaływać.

Wysokość pensji rezydenta turystycznego zależy od jego doświadczenia i stażu pracy jako rezydent lub zawodach pokrewnych w branży turystycznej. Rzecz jasna, im większe doświadczenie, tym wyższa pensja. Doświadczenie to coś, czego nie da się kupić, przyspieszyć proces jego zdobywania lub dostać w spadku. Trzeba to przeżyć i przepracować. Dlatego jest tak cennym atutem w pracy rezydenta. Doświadczony rezydent przede wszystkim potrafi zachować zimną krew w razie wystąpienia jakichś problemów, bo przypominamy, że jest w obcym kraju i raczej nie ma nikogo do pomocy ,,pod ręką". Wie także jakie rozwiązania w sytuacjach awaryjnych działają, a które zawodzą i nie zdają egzaminu.

Po drugie, na wysokość wynagrodzenia mocno wpływa też destynacja (inaczej kraj rezydentury), w której rezydent pracuje. Kraje bardziej odległe i egzotyczne są z reguły lepiej opłacane.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest kwestia wyboru biura podróży, czy agencji turystycznej. Biura podróży z bardzo pewną pozycją na rynku turystycznym, przeważnie oferują lepsze płace. Ale jednocześnie wymagają większych kompetencji od rezydenta wycieczek. Niestety też często oczekują posiadania już jakiegoś stażu pracy, co niestety wyklucza początkujących rezydentów. Wynika to z faktu, że takie biura podróży bardzo dbają o wysoki standard obsługi klienta.

Konieczna jest znajomość języka angielskiego. Znajomość dodatkowych języków obcych również może stanowić argument przemawiający za lepszym wynagrodzeniem. Wynika to z prostego faktu, że rezydent znający wiele języków obcych, automatycznie poprawia standard obsługi turysty. Turysta czuje się bardziej komfortowo, gdy nawet w obcym kraju może otrzymać pomoc w ojczystym dla niego języku...

 

...CZYTAJ DALEJ




 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Podział roli wsród zespołu animatorów sportu i rekreacji

Dbałość przewodnika turystycznego o dobre relacje z turystami - praca jako przewodnik turystyczny

Wykorzystywanie AI w pracy jako organizator turystyki na przykładzie Lithuania Travel