Jak skomponować CV ubiegając się o pracę przewodnika terenowego?

 

 

 

 

 

kurs na przewodnika terenowego

Cześć! Dzisiaj udzielimy Ci kilku porad dotyczących pisania CV przewodnika terenowego!

Szukanie idealnej pracy często jest trudne i trwa długo, a brak odpowiedzi od pracodawcy powoduje frustrację. Niedopracowane CV może wyjaśnić część pozorności wywołanej brakiem odpowiedzi. Biura podróży dostają wiele zgłoszeń, dlatego mają tylko kilka sekund, aby się nimi zainteresować. W tym artykule przedstawimy najważniejsze elementy udanego CV, które przyciągną uwagę rekrutera i zwiększą szanse na znalezienie pracy jako przewodnik turystyczny. Omówimy tylko te elementy naszym zdaniem najważniejsze w zgłoszeniu do pracy.

 

Te elementy w CV przewodnika muszą się znaleźć 

Podczas składania aplikacji na stanowisko przewodnika turystycznego, ważne jest uwzględnienie kilku kluczowych sekcji w CV. Niedopracowane zgłoszenie może zniechęcić pracodawcę i spowodować odmowę. Najważniejsze elementy to: nagłówek z danymi osobowymi, podsumowanie życiorysu, wykaz umiejętności, wykształcenie i doświadczenie zawodowe włącznie z praktykami i stażami, wskazanie konkretnych firm i biur podróży, w których pracował kandydat oraz opisanie jego stanowiska i obszaru działalności. Istotne są także krótkie i rzeczowe podsumowanie życiorysu, znajomość języków obcych, zainteresowania i hobby, a także kursy ukończone w trakcie edukacji.


Podsumowanie życiorysu, czyli eyecatcher

 Sekcja podsumowania życiorysu jest istotnym elementem CV, który przyciąga uwagę pracodawcy i może wyróżnić kandydata spośród innych. W treści powinny znaleźć się najważniejsze doświadczenia i osiągnięcia, jakie zdobył kandydat oraz cele, jakie chce osiągnąć na stanowisku przewodnika turystycznego. Tekst powinien być umieszczony na pierwszej stronie po nagłówku z danymi osobowymi i nie przekraczać 70 słów. Osoby, które nie posiadają jeszcze doświadczenia na rynku pracy, powinny skupić się na opisaniu swoich celów zawodowych jako przewodników turystycznych. Ważne jest, aby tekst był zwięzły, treściwy i łatwy do zrozumienia.

 

 Doświadczenie zawodowe, czyli poprzednie prace, praktyki i staże

Jeśli kandydat posiada już doświadczenie w pracy jako przewodnik terenowy, warto dokładnie opisać tę pracę w CV. Należy podać nazwy stanowisk oraz firm lub biur turystycznych, z którymi kandydat był związany, a także okres, w którym pełnił swoją funkcję. Sekcja ta pozwala rekruterowi lepiej zrozumieć umiejętności i doświadczenie kandydata oraz ułatwia podjęcie decyzji dotyczącej zatrudnienia go w danym miejscu.


Kursy, kwalifikacje i wykształcenie przewodnika terenowego

Obecnie większe znaczenie ma doświadczenie zawodowe oraz ukończenie kursów doszkalających, a mniejsze stopień wykształcenia. Dlatego jako przewodnik turystyczny warto regularnie aktualizować swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w odpowiednich szkoleniach. W CV warto wskazać np. ukończone kursy i szkolenia z historii i kultury regionu lub miasta, w którym chcemy pracować, co pomoże nam w zdobyciu pracy w wymarzonym miejscu. Wykształcenie wyższe nie jest już tak istotne jak kiedyś, choć nadal ma pewną wartość dodaną.

 

 

Zostań przewodnikiem terenowym!

 

 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wykorzystywanie AI w pracy jako organizator turystyki na przykładzie Lithuania Travel

Dbałość przewodnika turystycznego o dobre relacje z turystami - praca jako przewodnik turystyczny

Dokument Polskiej Organizacji Turystycznej może przydać się organizatorom turystyki.